Dla harcerzy

Harcerko lub Harcerzu!

Chcieliśmy przedstawić Ci kilka ważnych informacji, które mogą dotyczyć Twojej osoby. Zaczynając od podstawowych wiadomości dotyczących zbiórek, umundurowania po możliwość zdobywania sprawności i stopni. Zapraszamy do zaglądnięcia.


1. Kiedy mogę mówić o sobie, że należę do Związku Harcerstwa Polskiego?
a) Kiedy jestem wprowadzony do Ewidencji ZHP i mam opłaconą składkę członkowską. 
Czyli przyniosłem zgodę rodziców i potrzebne dane: imię i nazwisko, pesel, adres, datę wstąpienia do ZHP, telefon kontaktowy. Składka członkowska wynosi 4 zł na miesiąc. Składkę należy płacić do 10 dnia każdego miesiąca. Drużynowa odprowadza składki co trzy miesiące do hufca. 
Pobierz: zgoda rodziców 
b) Kiedy systematycznie uczestniczę w zbiórkach drużyny i stosuję się do prawa harcerskiego. 
Zbiórki drużyny i zastępów odbywają się raz w tygodniu. Terminy i miejsce zbiórek. Na zbiórkach realizujemy stopnie i sprawności, poznajemy nowe techniki harcerskie oraz spełniamy swoje pasje. Każda drużyna ma odrębny program dostosowany do wieku harcerzy.

2. Kiedy mogę złożyć Przyrzeczenie Harcerskie?
Każdy kto złożył Przyrzeczenie Harcerskie i na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał Krzyż Harcerski, wcześniej zrealizował próbę harcerza. Próba harcerza jest to szereg zadań, które realizuje się od razu po wstąpieniu do drużyny. Drużynowy bądź zastępowy jest odpowiedzialny za wytłumaczenie Ci i otwarcie takiej próby. Zachęcamy do ściągnięcia i wydrukowania karty próby harcerza. Taką kartę można przynieść do drużynowej, aby w rozkazie otworzyła oficjalnie Twoją próbę. Próba powinna trwać maksymalnie 6 miesięcy. 
Kartę próby można ściągnąć klikając tutaj: Karta Próby Harcerza

3. System stopni harcerskich - kliknij

4. Umundurowanie. 


W Szczepie Drużyn Skoczowskich "Strzała" przyjęło się, że nakryciem głowy jest rogatywka z szarą lilijką (harcerze bez stopnia instruktorskiego). Harcerze i zuchy raz w roku mogą zdobyć plakietkę szczepu uczestnicząc w biwaku "Strzała" organizowanym na przełomie października i listopada. 

W Szczepie przyjęło się, że zamiast dolnego umundurowania ZHP mogą być zastępczo stosowane czarne spodnie zwykłe, lub czarne bojówki. 

Mundur można zakupić przez internet www.wgl.pl lub www.4zywioly.pl . W Harcówce mogą być dostępne mundury do sprzedania za niższą cenę - w tej kwestii należy pytać drużynową bądź komendę szczepu. 

5. Lubisz śpiewać? Chcesz poznać dużo nowych piosenek? Polecamy zakupienie śpiewnika: "Ognik" dostępny na stronach www.wgl.pl lub www.4zywioly.pl

6. Ekwipunek na biwak - kliknij


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz