Drużyny

Opis drużyn należących do Szczepu Drużyn Skoczowskich "Strzała"


1 Gromada Zuchowa "Słoneczni Zdobywcy" -  7 do 10 lat

Drużynowa: pwd Paulina Popławska
przyboczni: Karolina Drabik, Weronika Rucka 


kontakt: 512 231 211, e-mail: paulina.skoczow@gmail.com
więcej informacji: zbiórkifunpage


Opis drużyny: Zbiórki prowadzone są na najwyższym poziomie, dostosowanym do wieku zuchów, zgodnie z metodyką zuchową. Uczestnicy zbiórek uczą się poprzez zabawę, majsterkowanie, gry i pląsy, zdobywanie wspólnych sprawności.Na zbiórce często pojawia się "bohater dnia", który dodaje uroku i podkręca atmosferę zbiórek. Kadra w miarę możliwości organizuje również biwaki, na które zuchy jeżdżą na jedną lub dwie noce. Najczęściej są to biwaki organizowane przez cały hufiec - dlatego jest jeszcze więcej atrakcji, a także rąk do opieki.


13 Drużyna Harcerska "Orlęta" im.A.Kamińskiego - 10 do 13 lat

Drużynowa: pion. Katarzyna Krajewska

kontakt: 728 954 086, 
więcej informacji: zbiórkifunpage


Opis drużyny:  Na zbiórkach realizujemy to co zaplanowaliśmy sobie na początku roku. Mamy swoje cele większe i mniejsze które chcemy osiągnąć. Rozwijamy się i doskonalimy swoje umiejętności. Skoczów jest malowniczym miastem a my bardzo chętnie odkrywamy jego nieznane zakątki. Lubimy świeże powietrze i nie kisimy się w harcówce. Raczej częściej można spotkać nas w lesie wokół przyrody niż w szarym pomieszczeniu. Bardzo lubimy też pomagać i działać charytatywnie - to sprawia nam największą frajdę. 

Bo: "Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest." ks. Kazimierz Lutosławski

3 Skoczowska Drużyna Starszoharcerska "3xem" - 13 do 15 lat

drużynowa: Martyna Jaworska,
przyboczna: Wioletta Nieckarz 

kontakt:

Opis drużyny: Jest to pierwsza drużyna starszoharcerska od bardzo dawna w Skoczowie. Zrzesza harcerzy od 12 do 15 roku życia. Część osób naturalnie przechodzi do naszej drużyny z "Orląt", ale również ludzie załapują się do nas z naborów. Naszym celem jest rozwijanie swoich zainteresowań, łażenie gdzie popadnie no i dobra zabawa! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zbiórki w każdy piątek o godz. 18.00.

więcej informacji: zbiórkifunpage
55 Skoczowska Drużyna Wędrownicza "Horyzont" - 16 do 21 lat


drużynowy: Mikołaj Jaworski

Opis drużyny: Drużyna wędrownicza to grupa osób z liceum, którzy realizują własne autorskie projekty oraz organizują wyjazdy w różne zakątki globu. Drużyna wędrownicza realizuje już stopnie i sprawności, które dostarczają im nowych wyzwań i kształtują charakter. Drużyna spotyka się w co drugi piątek w godzinach wieczornych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz